Viapro Vialafil Blakoeb

Iniekcje penisa

Wstrzykiwanie czegokolwiek w tkankę własnego penisa dla wielu mężczyzn może być szokujące. Leki na potencję podawane za pomocą zastrzyków są jedną z najbardziej skutecznych metod pozwalających pokonać problemy ze wzwodem. Leczenie impotencji metodą podawania leków poprzez iniekcję wymaga oczywiście pewnej wprawy. Należy nauczyć się prawidłowego wykonania zastrzyku.

leki na erekcję

Papaweryna

Jedną z pierwszych substancji używanych w celu wywołania wzwodu poprzez iniekcję była papaweryna. Substancja ta pozyskiwana z maku ogrodowego, wywołuje rozluźnienie mięśni gładkich naczyń krwionośnych przez co wstrzyknięta do tkanek prącia wywołuje wzwód. Niestety papaweryna wykazuje szereg działań ubocznych (przedłużony wzwód, zwłóknienie ciała jamistego). [1]

 

Prostaglandyna E1

Aktualnie za najbezpieczniejszym oraz najbardziej efektywnym środkiem pozwalającym uzyskać erekcję za pomocą iniekcji jest aprostadil. Substancja ta to po prostu farmaceutyczne określenie prostaglandyny E1. Prostaglandyna E1 jest substancja naturalnie wytwarzaną przez wszystkie komórki naszego organizmu. Dzięki temu jest metabolizowana już przez komórki ciała jamistego w penisie i w bardzo szybkim tempie ulega neutralizacji. Ta sytuacja uniemożliwia wystąpienie powikłania w postaci przedłużonego wzwodu. Nie stwierdzono również powodowania zmian włóknistych w obrębie penisa przez ten lek. [2]

Zdarza się również że impotencja leczona jest za pomocą nastrzykiwania prącia różnymi mieszankami dostępnych na rynku leków. Dobór jak również przebieg takiej kuracji zawsze należy jednak skonsultować z lekarzem specjalistą.

 

Skutki uboczne

Leczenie impotencji metoda iniekcji niesie ze sobą pewne ryzyko. Co prawda działania uboczne dotyczą jedynie niewielkiej grupy pacjentów jednakże występują. Do najczęstszych powikłań należą:

  • priapizm czyli długotrwały wzwód członka,
  • zwłóknienie ciał jamistych,
  • odkształcenie penisa

 

Stosowanie zastrzyków wywołujących erekcję jest niezwykle skuteczną metodą. Wzwód uzyskany tym sposobem następuje od 5 do 20 minut po zastosowaniu leku. Oczywiście jak w przypadku każdej terapii i tutaj pojawiają się pewne przeciwwskazania. Jeżeli interesują Cię leki na potencję podawane za pomocą zastrzyków powinieneś skontaktować się z lekarzem specjalistą. Z pewnością uzyskasz fachową poradę a lekarz dobierze on najlepszy środek dla Ciebie.

Comments are closed.